Ja neatradi meklēto tad, vaicā mums !

Aktualitātes

Kāpēc iepirkties pie mums?

7 iemesli, kāpēc šujmašīnu pirkt tieši pie mums!

Uzzini vairāk...

Akadēmija

Kas ir tekstilmozaīka (Quilt)?

Tekstilmozaīka – angļu valodā Patchwork vai Quilt pie mums pazīstama ir tikai nesen. Šīs tehnikas vēsture ir ļoti sena un fascinējoša. Sākums tai var būt Ēģiptē, Ķīnā kā arī Persijas vai Indijas laukos.

Trikotāžas šūšana

Trikotāžas izstrādājumi mūsdienās ir kļuvuši par neatņemamu mūsu garderobes sastāvdaļu. Ikdienā nereti var sastapties ar situāciju, kad šos izstrādājumus nepieciešams pāršūt vai salabot. Arī audumu veikalu piedāvājumos ir dažādi trikotāžas materiāli jaunu izstrādājumu šūšanai.

Trikotāžas materiāli ir izgatavoti savādāk nekā austi materiāli. Izgatavojot trikotāžu tiek izmantots tikai viens pavediens un tas sasaistās kopā līdzīgi kā adot izstrādājumus no dzijas. Tas, ka izgatavošanas procesā tiek izmantots tikai viens pavediens, kurš novietojas dažādos virzienos, nosaka, ka materiāls ir elastīgs.

Elastīgus materiālus nevar šūt ar parasto taisno dūrienu, jo pastiepjot sašūtās vīles, tās pārplīsīs. Mūsdienu šujmašīnām ir paredzēti speciāli, elastīgi dūrienu veidi tieši trikotāžas un citu elastīgu materiālu šūšanai.

Adatas

Trikotāžas šūšanai ir paredzētas arī speciālas adatas "stretch". Ir divu izmēru trikotāžas adatas – Nr. 75 plāniem audumiem un Nr. 90 bieziem audumiem. Šīm adatām virs actiņas ir izveidots slīps nošķēlums, kurš šūšanas procesā virza diegu tā, lai netiktu izlaisti dūrieni. Ir trikotāžas audumi, kurus var šūt ar parastajām universālajām adatām. Parasti tie ir vidēji biezi kokvilnas trikotāžas materiāli. Visbiežāk problēmas ar dūrienu izlaišanu rodas, šujot plānus, blīvus trikotāžas audumus, kuru sastāvā ir likra. Šādu materiālu šūšanai ieteicams izmantot adatas "stretch" Nr. 75.

Pēdiņas spiediena regulēšana

Šujot trikotāžas audumus nereti gadās sastapties ar situāciju, ka vīle šūšanas procesā tiek nevajadzīgi izstiepta. Visbiežāk tā notiek šujot biezus, mīkstus trikotāžas materiālus. Trikotāža ir elastīga un, ja šujot pēdiņa ļoti stingri piespiež audumu, vīle izstiepjas. Daži šujmašīnu ražotāji ir parūpējušies, lai arī trikotāžas izstrādājumu vīles varētu kvalitatīvi sašūt un apstrādāt, šim nolūkam izveidojot šujmašīnas, kurām iespējams regulēt spēku, ar kādu pēdiņa piespiež audumu. Šujot neelastīgus materiālus, parasti tiek uzstādīts maksimāli lielākais pēdiņas spiediens. Ja tiek šūta trikotāža, pēdiņas spiedienu uz audumu ieteicams samazināt. Biezai un ļoti elastīgai trikotāžai uzstāda iespējami vismazāko pēdiņas spiedienu. Vienmēr vajadzētu vispirms izmēģināt šūt uz neliela auduma gabaliņa, lai pārbaudītu dūrienu kvalitāti un varētu veikt nepieciešamos šujmašīnas uzstādījumus trikotāžas šūšanai.

Janome šujmašīnām, kurām nav paredzēts regulēt pēdiņas spiedienu uz audumu, iespējams uzstādīt rotējošo pēdiņu. Šī pēdiņa ir paredzēta tieši trikotāžas šūšanai, jo tās rotējošās sānu daļas šūšanas laikā vienmērīgi pārvieto elastīgus audumus, neļaujot tiem stiepties.

Biežāk pielietotie dūrienu veidi trikotāžas šūšanai

Zig-zag dūriens ir pieejams gandrīz visām mūsdienu šujmašīnām. Lai ar zig-zag dūrienu šūtu trikotāžu, nepieciešams uzstādīt pavisam nelielu dūriena platumu (0.5-1mm) un vidēju dūriena garumu (1.5-2mm). Dūriena platumam jābūt nelielam, lai vīli veidojošie dūrieni veidotos pēc iespējas šaurākā, taisnā līnijā. Šis nav labākais variants trikotāžas vīļu sašūšanai, bet šujot ar šujmašīnām, kurām speciālu elastīgo dūrienu nav, šādi trikotāžu var šūt.

Trīskāršais taisnais dūriens ir paredzēts elastīgu materiālu šūšanai, kā arī tas ir ļoti noderīgs tādu izstrādājuma detaļu šūšanai, kurām valkāšanas procesā ir paredzama liela slodze (piedurkņu iešūšanai, bikšu stakļu šūšanai u.c.). Trīskāršais taisnais dūriens veidojas šujmašīnai nošujot vienu dūrienu virzienā uz priekšu, vienu virzienā uz aizmuguri un tad vēlreiz virzienā uz priekšu. Šādā veidā arī tiek nodrošināts tas, ka vīle ir elastīga un tā nepārplīst pat stipri stiepjot audumu. Pirms sākt šūt izstrādājumu vīles ar šo dūrienu, ieteicams vīles vispirms sadiegt.

Trīssoļu zig-zag dūriens veidojas no trim neliela garuma taisnajiem dūrieniem, kuri veido zig-zag zīmējumu. Arī šis dūriens ir elastīgs un piemērots trikotāžas šūšanai un apstrādei. Ļoti bieži šo dūrienu izmanto šujot sporta apģērbus vai peldkostīmus.

Overloka dūriens vienlaicīgi sašuj un apmetina vīli. Daudzām šujmašīnām, tai skaitā arī Janome un Husqvarna Viking šujmašīnām, šis dūriens ir izveidots tā, ka tas ir arī elastīgs. Overloka dūrienu vīļu sašūšanai izmanto šujot tādas elastīgu materiālu izstrādājumu detaļas, kurām pietiekošas ir 0.5cm platas vīles.

Slīpais zig-zag dūriens ir piemērots plānu trikotāžas materiālu šūšanai. Tas ir ļoti elastīgs un vīle veidojas ļoti smalka un šaura. Ja šim dūrienam uzstāda nedaudz lielāku dūriena platumu un garumu, ar to var šūt arī biezākus materiālus. Slīpais dūriens parasti ir pieejams tikai elektroniskajām šujmašīnām.


Izstrāde un atbalsts