Ja neatradi meklēto tad, vaicā mums !

Aktualitātes

Šujmašīnu rudens andele

Plāno iegādāties šujmašīnu un/vai overloku? Izmanto iespēju, pērkot visizdevīgāk!

Lasīt vairāk...

Akadēmija

Kā izvēlēties pareizo pēdiņu šūšanai?

Ikviens darbs, izpildot to ar atbilstošajiem darba rīkiem, tiks padarīts daudz ātrāk un precīzāk, un pabeigtais darbs izskatīsies daudz profesionālāk paveikts. Šūšana nav izņēmums. Viens no svarīgākajiem darba rīkiem šujot, ir šujmašīnas pēdiņa. Šujmašīnu pēdiņas tiek piedāvātas plašā klāstā un tās padara ikdienišķus šūšanas darbus daudz vienkāršākus. Dažādo pēdiņu pielietošana paver arī jaunas iespējas izstrādājumu dekoratīvajai apdarei.

Adatas

Šujmašīnas adata ir viena no nozīmīgākajām un visbiežāk maināmā šujmašīnas daļa. Adata tieši ietekmē to, kā šujmašīna veido dūrienus. Svarīgi ir izvēlēties katram auduma veidam atbilstoša izmēra un veida adatas. Bet jāatceras, ka šūšanas procesā, ikviena adata nodilst un to nepieciešams nomainīt. Neasa adata var kļūt par iemeslu tam, ka pārtrūkst diegs un tiek izlaisti dūrieni.

Pieredzējuši šuvēji jau pēc skaņas, kura rodas adatai ieduroties audumā, var noteikt, ka adata ir kļuvusi neasa. Visvienkāršākais ieteikums ir: sākt katru jaunu šūšanas projektu ar jaunu adatu.

Diemžēl dažreiz nākas sastapties ar nekvalitatīvām adatām. Ja nomainot adatu, problēma nav atrisināta, pamēģiniet citu jaunu adatu no šī paša iepakojuma vai uzstādiet cita ražotāja adatas.

Adatas maiņa un pareiza adatas izvēle, ir pirmais solis kvalitatīvai izstrādājuma šūšanai.

Adatas daļas

Adatas kājiņa (pamatne)
Adatas kājiņa ir adatas daļa, kura tiek iestiprināta šujmašīnā. Mūsdienu sadzīves šujmašīnu adatām kājiņas viena puse ir nošķelta un šujmašīnā adatas tiek ievietotas ar nošķelto daļu virzienā uz aizmuguri.

Adatas kāts
Adatas kāts ir daļa starp kājiņu un smaili. Adatas kāta konfigurācija nosaka adatas funkcionalitāti. Kāta diametrs nosaka arī adatas izmēru.

Adatas kanāliņš
Adatas kanāliņš vada augšējo diegu, lai tas virzoties cauri audumam, savienotos ar apakšējo diegu. Dažām adatām (adatām stepēšanai ar dekoratīvo diegu) šis kanāliņš ir dziļāks kā parasti. Ja uzstādīta tieva adata, bet šuj ar resnu diegu, dūrieni veidojas nevienmērīgi un diegs var pārtrūkt.

Adatas actiņa
Caur adatas actiņu izver augšējo diegu, lai šūšanas procesā, adatas stienim virzoties uz augšu un leju, veidotos augšējā un apakšējā diega savienojums. Jo lielāka adatas actiņa, jo lielāks kāta diametrs. Dažādu veidu adatām ir atšķirīgi izveidota adatas actiņa.

Adatas smaile
Adatas smailes konfigurācija ir galvenā adatas atšķirīgā pazīme, no kuras ir atkarīgs, kā adata caurdur audumu. Smaile var būt asa, noapaļota vai kombinēta un tas nosaka, kādam auduma veidam šīs adatas ir piemērotas.

Adatas nošķēlums
Adatas nošķēlums ir noslīpētā adatas daļa virs adatas actiņas adatas aizmugurē. Šis nošķēlums nodrošina adatas brīvu un precīzu ieeju kuģīša mehānismā, lai izveidotu augšējā un apakšējā diega savienojumu.

Adatu veidi

Universālās adatas
Visbiežāk pielietotās adatas, kuras ir piemērotas gan austu, gan adītu audumu šūšanai. Tām ir asa, nedaudz noapaļota adatas smaile un pagarināts adatas nošķēlums.

Adatas ar noapaļotu smaili
Šīm adatām ir lielākā vai mazākā pakāpē noapaļota smaile. Visbiežāk adatas ar noapaļotu smaili izmanto šujot adījumus. Adatas noapaļotais gals izslīd caur dziju, nepārgriežot to. Tas novērš šķiedru pārrāvumu.

Džinsu adatas
Džinsu adatas ir ļoti asas ar izstieptu smaili un actiņu, un tām ir izturīgs kāts. Adatu asā smaile nodrošina to, ka tās spēj caurdurt biezus un blīvus audumus. Izstieptā actiņa pareizi tur diegu, lai izveidotos kvalitatīvs diegu savienojums. Izturīgais kāts novērš adatas pārlūšanu un nodrošina adatas pareizu auduma caurduršanu.

Izšūšanas adatas
Izšūšanas adatas ir asas un smailas, ar palielinātu adatas actiņu un speciāli izveidotu nošķēlumu diega balstīšanai.

Adatas ādai
Šīm adatām ir ķīļveida smaile, kura nodrošina ļoti biezu materiālu precīzu caurduršanu.

Adatas metāla diegiem
Adatām, kuras paredzētas šūšanai ar metāla diegiem ir liela, pagarināta actiņa, lielāks nošķēlums un dziļāks kanāliņš, lai pasargātu trauslos metāliskos diegus no pārrāvuma, veidojoties diegu savienojumam.

Adatas kviltingam
Kviltinga adatām ir izveidota konusveida smaile, lai tās spētu caurdurt vairākas auduma kārtas un varētu pāršūt pāri biezām vīlēm. Šāda veida adatas smaile samazina iespēju, šujot sabojāt kviltinga izstrādājumus.

Adatas mikrotekstilam
Adatām mikrotekstilam ir asāka smaile nekā universālajām adatām un arī kāta daļa tām ir tievāka. Tās izmanto šujot ļoti plānus, blīvus audumus.

Adatas stepēšanai
Adatām stepēšanai ir liela, taisnstūrveida actiņa, kura nodrošina vienmērīgu diega padevi. Tām ir arī padziļināts adatas kanāliņš, lai varētu izmantot resnus diegus.


Izstrāde un atbalsts