Ja neatradi meklēto tad, vaicā mums !

Aktualitātes

Šūšanas kursi

Ja Tu vēlies šūt, bet vēl neproti to, vai vēlies papildināt savas prasmes, izmanto izdevību un apgūsti jaunas zināšanas mūsu šūšanas apmācību programmās! Mēs esam izveidojuši programmas gan iesācējiem, gan šuvējiem ar pamata zināšanām.

Piesakies!

Akadēmija

Kā šūšana kļūst par hobiju?

Pavisam vienkārši! Nepieciešamas zināšanas par šūšanu un prakse. Un, jo vairāk šuj, jo labāk un vieglāk izdodas. Ja šūšanas laikā saspringti nav jādomā par to, kura vīle jāsašuj pirmā, un kā pareizāk būtu to izdarīt, pavisam citā līmenī var izbaudīt šūšanas prieku. Mūsu apmācību programmās to visu var iemācīties, papildus, iegūstot drosmi un pārliecību par savām spējām.

Lasīt vairāk...

Šujmašīnu vēsture

Šujmašīna ir tekstilmašīna, kura ar diega palīdzību savieno audumus vai citus materiālus.

Pirmo šujmašīnu darbības principi ievērojami atšķīrās no mūsdienu šujmašīnu darbības un uzbūves. Tās imitēja roku darbu un šūšanai tika izmantots tikai viens diegs. Stāsts par šujmašīnu sākās 1755. gadā Londonā, kad vācu emigrants Čārlzs Veizentāls patentēja adatu mehāniskai šūšanai. Vēlāk tika konstruētas daudzas šujmašīnas un saņemti patenti, bet šie modeļi netika ieviesti sadzīvē. 1833. gadā V. Hants izgudroja pirmo šujmašīnu, kura strādā ar diviem diegiem.

Šujmašīnas plašākai sabiedrības daļai kļuva pazīstamas pēc 1851. gada, kad tika sākta to ražošana. Eiropā pionieris šajā jomā ir I. Singers, kurš gan nekādus ievērojamus uzlabojumus šujmašīnas konstrukcijā nav veicis, bet bija pirmais, kurš ieviesa enerģisku pārdošanas taktiku.

Mūsdienās daudzās valstīs attīstītas veiksmīgas šujmašīnu ražotnes. Pasaulē pazīstamākie šujmašīnu zīmoli ir JANOME, Husqvarna VIKING, Brother, Singer, Elna, Bernina, Pfaff, Quelle u.c.

JANOME

Janome - līderis šujmašīnu ražošanā! Katru gadu Janome rūpnīcās izgatavo vairāk kā 1.6 milj. sadzīves lietošanai paredzētas šujmašīnas. 2008. gada vasarā saražoto šujmašīnu skaits sasniedza 50 miljonus! Tās tiek eksportētas uz vairāk kā 100 valstīm pasaulē un tāpēc Janome ir fabrika Nr. 1 starp visiem šujmašīnu ražotājiem.


Japāņu kompānija Janome nodibināta 1921. gada 16. oktobrī. Kā preču zīme Janome zīmols tika noteikts 1935. gadā. Tulkojumā no japāņu valodas „Janome” nozīmē čūskas acs. Šajā laika periodā atspoles tipa spolītes sistēma tika nomainīta pret tehnoloģiski progresīvāko apaļās spolītes sistēmu. Tā kā apaļā spolīte izskatās līdzīga čūskas acij, Janome izvēlējās šo vārdu par kompānijas nosaukumu.

Šujmašīnās Janome apbrīnojami tiek savienota augsta kvalitāte, liela modeļu daudzveidība un pieejama cena.

Janome rūpnīcās tiek pielietoti visi labākie sasniegumi un izgudrojumi šujmašīnu ražošanā. Produkcija atbilst kvalitātes sertifikātam ISO 9014.

Janome šujmašīnas ir ne tikai ļoti augstas kvalitātes, bet arī vienkāršas un ērti pielietojamas.

Daudzi pazīstami Eiropas šujmašīnu ražotāji, tādi kā Pfaff, Husqvarna VIKING, Elna, Quelle, izgatavo savas šujmašīnas Janome rūpnīcās.

Husqvarna VIKING
Husqvarna - sena zviedru tirdzniecības marka, kas jau vairāk kā trīs gadsimtus garantē augstu kvalitāti. Tā ir izveidota 17.g.s., kā karaļa ieroču fabrika un jau 1872. g. Husqvarna radīja savu pirmo šujmašīnas modeli. Un tā, jau gandrīz 136 gadus, zviedru šujmašīnas pasaulē skaitās vienas no labākajām.

Husqvarna Viking vienmēr ir pievērsusi lielu uzmanību tam, lai papildinātu savas šujmašīnas ar dažādiem papildpiederumiem, kuri atvieglo šūšanas procesu. Husqvarna Viking izšūšanas mašīnu īpašnieki vienmēr būs iepriecināti par ļoti plašo, dažādām tēmām veltīto, zviedru dizaineru izstrādāto izšūšanas dizainu piedāvājumu.


Izstrāde un atbalsts