Ja neatradi meklēto tad, vaicā mums !

Aktualitātes

Brother bezmaksas meistarklase

Pērc Brother šujmašīnu oktobrī un dāvanā saņem meistarklasi "Iepazīsti savu šujmašīnu" 50 EUR vērtībā.

Lasīt vairāk...

Akadēmija

Kā šūšana kļūst par hobiju?

Pavisam vienkārši! Nepieciešamas zināšanas par šūšanu un prakse. Un, jo vairāk šuj, jo labāk un vieglāk izdodas. Ja šūšanas laikā saspringti nav jādomā par to, kura vīle jāsašuj pirmā, un kā pareizāk būtu to izdarīt, pavisam citā līmenī var izbaudīt šūšanas prieku. Mūsu apmācību programmās to visu var iemācīties, papildus, iegūstot drosmi un pārliecību par savām spējām.

Lasīt vairāk...


Atpakaļ

Kā izvēlēties pareizo pēdiņu šūšanai?

Vortāls šuvējiem
sujmasinas.lv

Ikviens darbs, izpildot to ar atbilstošajiem darba rīkiem, tiks padarīts daudz ātrāk un precīzāk, un pabeigtais darbs izskatīsies daudz profesionālāk paveikts. Šūšana nav izņēmums. Viens no svarīgākajiem darba rīkiem šujot, ir šujmašīnas pēdiņa. Šujmašīnu pēdiņas tiek piedāvātas plašā klāstā un tās padara ikdienišķus šūšanas darbus daudz vienkāršākus. Dažādo pēdiņu pielietošana paver arī jaunas iespējas izstrādājumu dekoratīvajai apdarei.

Dārgākām šujmašīnām komplektācijā nāk līdzi vairāk pēdiņas, kuras paredzētas dažādu šūšanas operāciju izpildīšanai. Jūsu šujmašīnas instrukcijā ir aprakstīts par komplektācijā esošo šujmašīnu pēdiņu pielietojumu. Kontaktējieties ar savas šujmašīnas tirdzniecības pārstāvjiem, ja vēlaties iegādāties Jums nepieciešamās, specifiskās šujmašīnu pēdiņas, kuras neietilpst komplektācijā. Viss, kas jums ir jāizdara, ir jānoskaidro šujmašīnas modelis un tirdzniecības marka, lai izvēlētos Jūsu šujmašīnai atbilstošu pēdiņu.

Iecienītākās šujmašīnu pēdiņas

Standarta pēdiņa

Standarta pēdiņa, saukta arī par zig-zag pēdiņu, ir pēdiņa, kura parasti ietilpst šujmašīnas komplektācijā. Šo pēdiņu jūs varat izmantot visu veidu standarta audumu šūšanai. Pēdiņa tiek pielietota taisnā dūriena šūšanai, zig-zag dūrienu šūšanai un dekoratīvo dūrienu šūšanai.

Rāvējslēdzēja pēdiņa

Rāvējslēdzēja pēdiņa tiek izmantota rāvējslēdzēja iešūšanai. Bet šis nav vienīgais iespējamais šīs pēdiņas pielietojums. Šo pēdiņu var izmantot, ja ir vajadzīga šuve, kurai jāatrodas ļoti tuvu auduma apmalei, tāpat arī iešujot auklu.

Automātiskā pogcauruma veidošanas pēdiņa

Automātiskā pogcauruma veidošanas pēdiņa ļaus jums izveidot tieši tik lielu pogcaurumu, cik liela ir jūsu izvēlētā poga. Atliek tikai ievietot pogu pēdiņā un šujmašīna izmantos pogu kā izmēru pogcaurumam, kurš tiks uzšūts automātiski.

Savilkuma veidošanas pēdiņa

Savilkuma veidošanas pēdiņa palīdzēs izveidot skaistus, vienmērīgus savilkumus jūsu izstrādājumam. Pēdiņa izveidota tā, ka šujot ar taisno dūrienu, audums tiek vairāk vai mazāk savilkts (atkarībā no dūriena garuma un augšējā diega spriegojuma). Šī pēdiņa ir lieliska aizkaru un apģērbu šūšanai, kā arī šujot dekoratīvus interjera priekšmetus. Ir iespējams izveidot vienmērīgu savilkumu un vienlaicīgi piešūt to pie citas auduma daļas. Pēdiņu var izmantot šujot plānus un vidēja biezuma audumus.

Neredzamās apakšmalas atšūšanas pēdiņa

Neredzamās apakšmalas pēdiņa palīdz ātri atšūt apakšmalu svārkiem, biksēm, aizkariem. Pēdiņas centrā ir auduma virzītājs. Vispirms ir nepieciešams nomērīt un nolocīt apakšmalu vajadzīgajā platumā un atspraust to ar kniepadatām. Šādi sagatavoto apakšmalu nogludina. Novieto nogludināto apakšmalu zem pēdiņas un šuj ar neredzamās apakšmalas apstrādes dūrienu tā, lai nolocītā mala virzās cieši gar pēdiņas izvirzījumu.

Overloka dūriena pēdiņa

Overloka dūriena pēdiņa tiek izmantota, auduma malu apstrādei, lai novērstu to iziršanu, līdzīgi kā apstrādājot auduma malu ar overloku. Šujot ar šo pēdiņu, auduma mala netiek savilkta un dūrieni veidojas vienmērīgi. Pēdiņu var izmantot, ja uz Jūsu šujmašīnas ir uzstādīts kāds no overloka dūrienu veidiem vai šujot ar zig-zag dūrienu.

Taisnā dūriena pēdiņa

Šī pēdiņa ir paredzēta tikai taisnā dūriena šūšanai, citus dūriena veidus ar to nevar šūt. Taisnā dūriena pēdiņa ir ļoti noderīga šujot plānus, slidenus audumus, jo pēdiņas apakšējā daļa ir bez padziļinājuma un tādā veidā labāk tiek piespiests audums, lai šūšanas laikā tas nekustētos. Arī tas, ka pēdiņai adatas atvērumam ir mazs, apaļš caurumiņš, nevis iegarens izgriezums, palīdz labāk nofiksēt audumu.

Teflona pēdiņa

Teflona pēdiņas apakšējā daļa pārklāta ar speciālu, slidenu pārklājumu un šūšanas laikā pēdiņa labāk slīd pāri šujamajam materiālam. Parasti izmanto šujot dabīgās vai mākslīgās ādas izstrādājumus.

Pēdiņa augšējais transportieris

Ar šo pēdiņu var šūt gan parastus, gan stepētus materiālus. Ļoti labi pēdiņu augšējais transportieris var izmantot sašujot vairākas auduma kārtas. Pēdiņas zobiņi neļauj nobīdīties virsējai auduma kārtai attiecībā pret apakšējo auduma kārtu. Pēdiņas komplektācijā ietilpst arī stepēšanas lineāls. Var šūt dažādus dūriena veidus.

Pēdiņa slēptā rāvējslēdzēja iešūšanai

Ar slēptā rāvējslēdzēja pēdiņu, var iešūt rāvējslēdzēju gan ļoti plāniem, gan ļoti bieziem audumiem. Slēpto rāvējslēdzēju iešuj pirms izstrādājuma vīļu sašūšanas. Zem pēdiņas ir divas gropītes, kuras atbīda audumu un palīdz pārvietot rāvējslēdzēju. Rāvējslēdzējam jābūt garākam par aizdarei atvēlēto garumu.

Pēdiņa slīpādiega lentītes piešūšanai

Pēdiņa palīdz apšūt auduma malu ar slīpā diegā piegrieztu lentīti (lentītes maliņas iepriekš jau ir iegludinātas, neiegludinātas lentītes platums 24mm). Ar šķērēm vai cita spica priekšmeta palīdzību ievada lentīti pēdiņas konusveida pagarinājumā un ievada audumu pēdiņā. Šuj ar taisno dūrienu vai jebkuru citu dūriena veidu.

Pēdiņa gumijas piešūšanai

Pēdiņas gumijas vadīšanas mehānisms šūšanas laikā izstiepj gumiju un vienlaicīgi piešuj to pie auduma. Var izmantot 6-12mm platu gumiju. Pēdiņu izmanto šujot sporta apģērbus, veļu u.c.Vērtējums (2.4) 222 balsis

+1 +2 +3 +4 +5

Komentāri (0)

  • sujmasinas.lv
    izsaki viedokli pirmais !
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties

Izstrāde un atbalsts