Ja neatradi meklēto tad, vaicā mums !

Aktualitātes

Šujmašīnu noma!

Jūs protat šūt, bet Jums nav šujmašīna? Jaunu pirkt negribās, jo paredzētajiem darbiem tā ir nepieciešama tikai dažas dienas? Piedāvājam vēl nebijušu pakalpojumu Latvijā - šujmašīnu noma!
Ieskaties
ŠEIT!

Akadēmija

Kā izvēlēties pareizo pēdiņu šūšanai?

Ikviens darbs, izpildot to ar atbilstošajiem darba rīkiem, tiks padarīts daudz ātrāk un precīzāk, un pabeigtais darbs izskatīsies daudz profesionālāk paveikts. Šūšana nav izņēmums. Viens no svarīgākajiem darba rīkiem šujot, ir šujmašīnas pēdiņa. Šujmašīnu pēdiņas tiek piedāvātas plašā klāstā un tās padara ikdienišķus šūšanas darbus daudz vienkāršākus. Dažādo pēdiņu pielietošana paver arī jaunas iespējas izstrādājumu dekoratīvajai apdarei.


Atpakaļ

Mašīnizšūšana

Latvijas Amatniecības kameras mašīnizšūšanas meistare
Gaļina Šteinburga

Sievietes visos laikos ir lepojušās ar savu rokdarbu prasmi. Mašīnizšūšana Latvijā ir pazīstama jau no pagājušā gadsimta 20-iem gadiem. Lietojot šujmašīnu,  var izveidot unikālus rakstus. Ar šujmašīnu ir iespēja atdarināt visas rokdarbu izšūšanas tehnikas: rišeljē, broderī, caurās vīles, divvirzienu izvilkumu, skaitāmizšuvumu, spodršuvuma, aplikāciju tehnikas.

Pirms izšūšanas veikšanas, šujmašīnu nepieciešams sagatavot: noņemt pēdiņu un uz zobiņiem, kuri bīda audumu, uzskrūvēt papildus vāciņu. Ja tāda nav, nolaiž zobiņus zemākā stāvoklī. Dūriena garuma regulētāju novieto uz „0”. Šujmašīnā ievieto adatu, atbilstošu izvēlētai tehnikai.

Audumu nepieciešams izmazgāt pirms izšūšanas. Tas izslēgs izšuvuma deformāciju. Uz izgludināta auduma uzzīmē vēlamo musturu, un audumu ievieto rokdarbu rāmītī. Mašīnizšūšanai piemērots rokdarbu rāmītis ar regulējamo skrūvi. Audumam jābūt novilktam stingri, vienmērīgi. Auduma diegiem (audi un velki) jābūt savstarpēji perpendikulāriem.

Kuģīša spolītei uztin kokvilnas diegu Nr. 80. Izšujamo diegu izvēlās piemērotu attiecīgai tehnikai.

Pirms izšūšanas sākuma nepieciešams noregulēt augšējā un kuģīša diegu spriegojumu. Kad šujmašīna sagatavota, rāmīti ievieto zem adatas, nolaiž pēdiņu un izpilda izšuvumu. Pēc darba paveikšanas izstrādājumu izmazgā un izgludina.

Ar dekoratīvo mašīnizšūšanu sāku nodarboties 1981. gadā.
1996.gadā saņēmu Latvijas Amatniecības kameras  mašīnizšuvējas amata meistara diplomu.

Latvijas Amatniecības kameras mašīnizšūšanas meistare - Gaļina Šteinburga ©

Veikalā sadaļā "Dāvanas" - Gaļinas Šteinburgas darbi.



Vērtējums (1.5) 83 balsis

+1 +2 +3 +4 +5

Komentāri (1)

  • Liene 31.01.2009 15:34
    ļoti skaisti darbi, es arī tā gribu... kaut nedaudz...:)
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties

Izstrāde un atbalsts