Ja neatradi meklēto tad, vaicā mums !

Aktualitātes

Šujmašīnu noma!

Jūs protat šūt, bet Jums nav šujmašīna? Jaunu pirkt negribās, jo paredzētajiem darbiem tā ir nepieciešama tikai dažas dienas? Piedāvājam vēl nebijušu pakalpojumu Latvijā - šujmašīnu noma!
Ieskaties
ŠEIT!

Akadēmija

Kā šūšana kļūst par hobiju?

Pavisam vienkārši! Nepieciešamas zināšanas par šūšanu un prakse. Un, jo vairāk šuj, jo labāk un vieglāk izdodas. Ja šūšanas laikā saspringti nav jādomā par to, kura vīle jāsašuj pirmā, un kā pareizāk būtu to izdarīt, pavisam citā līmenī var izbaudīt šūšanas prieku. Mūsu apmācību programmās to visu var iemācīties, papildus, iegūstot drosmi un pārliecību par savām spējām.

Lasīt vairāk...


Atpakaļ

Mašīnizšūšana

Latvijas Amatniecības kameras mašīnizšūšanas meistare
Gaļina Šteinburga

Sievietes visos laikos ir lepojušās ar savu rokdarbu prasmi. Mašīnizšūšana Latvijā ir pazīstama jau no pagājušā gadsimta 20-iem gadiem. Lietojot šujmašīnu,  var izveidot unikālus rakstus. Ar šujmašīnu ir iespēja atdarināt visas rokdarbu izšūšanas tehnikas: rišeljē, broderī, caurās vīles, divvirzienu izvilkumu, skaitāmizšuvumu, spodršuvuma, aplikāciju tehnikas.

Pirms izšūšanas veikšanas, šujmašīnu nepieciešams sagatavot: noņemt pēdiņu un uz zobiņiem, kuri bīda audumu, uzskrūvēt papildus vāciņu. Ja tāda nav, nolaiž zobiņus zemākā stāvoklī. Dūriena garuma regulētāju novieto uz „0”. Šujmašīnā ievieto adatu, atbilstošu izvēlētai tehnikai.

Audumu nepieciešams izmazgāt pirms izšūšanas. Tas izslēgs izšuvuma deformāciju. Uz izgludināta auduma uzzīmē vēlamo musturu, un audumu ievieto rokdarbu rāmītī. Mašīnizšūšanai piemērots rokdarbu rāmītis ar regulējamo skrūvi. Audumam jābūt novilktam stingri, vienmērīgi. Auduma diegiem (audi un velki) jābūt savstarpēji perpendikulāriem.

Kuģīša spolītei uztin kokvilnas diegu Nr. 80. Izšujamo diegu izvēlās piemērotu attiecīgai tehnikai.

Pirms izšūšanas sākuma nepieciešams noregulēt augšējā un kuģīša diegu spriegojumu. Kad šujmašīna sagatavota, rāmīti ievieto zem adatas, nolaiž pēdiņu un izpilda izšuvumu. Pēc darba paveikšanas izstrādājumu izmazgā un izgludina.

Ar dekoratīvo mašīnizšūšanu sāku nodarboties 1981. gadā.
1996.gadā saņēmu Latvijas Amatniecības kameras  mašīnizšuvējas amata meistara diplomu.

Latvijas Amatniecības kameras mašīnizšūšanas meistare - Gaļina Šteinburga ©

Veikalā sadaļā "Dāvanas" - Gaļinas Šteinburgas darbi.Vērtējums (1.5) 83 balsis

+1 +2 +3 +4 +5

Komentāri (1)

  • Liene 31.01.2009 15:34
    ļoti skaisti darbi, es arī tā gribu... kaut nedaudz...:)
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties

Izstrāde un atbalsts