Ja neatradi meklēto tad, vaicā mums !

Aktualitātes

Šūšanas kursi

Ja Tu vēlies šūt, bet vēl neproti to, vai vēlies papildināt savas prasmes, izmanto izdevību un apgūsti jaunas zināšanas mūsu šūšanas apmācību programmās! Mēs esam izveidojuši programmas gan iesācējiem, gan šuvējiem ar pamata zināšanām.

Piesakies!

Akadēmija

Kā izvēlēties pareizo pēdiņu šūšanai?

Ikviens darbs, izpildot to ar atbilstošajiem darba rīkiem, tiks padarīts daudz ātrāk un precīzāk, un pabeigtais darbs izskatīsies daudz profesionālāk paveikts. Šūšana nav izņēmums. Viens no svarīgākajiem darba rīkiem šujot, ir šujmašīnas pēdiņa. Šujmašīnu pēdiņas tiek piedāvātas plašā klāstā un tās padara ikdienišķus šūšanas darbus daudz vienkāršākus. Dažādo pēdiņu pielietošana paver arī jaunas iespējas izstrādājumu dekoratīvajai apdarei.

Noderīgi zināt

Diega spriegojums
Lai iegūtu kvalitatīvu vīli, nepieciešams, lai diegu savienojums veidotos starp auduma kārtām vai auduma kreisajā pusē (plāniem audumiem). Ja diegu savienojums redzams auduma labajā pusē, uzstādīts nepareizs diega spriegojums. Augšējā diega spriegojumu uzstāda ar regulētāju, kurš parasti ir izvietots uz šujmašīnas priekšējā paneļa. Uz regulētāja ir atzīmēti skaitļi un jo lielāks skaitlis savietots ar atzīmi, jo lielāks diega spriegojums ir uzstādīts. Dažiem šujmašīnu modeļiem vidējais diega spriegojums apzīmēts ar uzrakstu „auto”. Tas parasti ir piemērots vairākumam auduma veidu un šūšanas operācijām.
Apakšējā diega spriegojumu regulē pievelkot vai atslābinot skrūvi uz spolītes turētāja.
 
Pēdiņas spiediens uz audumu
Iespēja regulēt pēdiņas spiedienu uz audumu, nodrošina kvalitatīvu vīļu šūšanu dažādiem audumu veidiem. Pēdiņas spiedienu parasti samazina šujot trikotāžu, lai novērstu vīļu izstiepšanos. Arī šujot ādu ieteicams samazināt pēdiņas spiedienu.
Pēdiņas spiedienu uz audumu nodrošina speciāla atspere. Dažiem šujmašīnu modeļiem ir paredzēts regulētājs atsperes spiediena spēka izmainīšanai, attiecīgi arī pēdiņas spiediena uz auduma izmainīšanai. Regulētājam parasti ir trīs pozīcijas.
 
Adatas caurduršanas spēks
Elektromehāniskajām šujmašīnām adatas caurduršanas spēks parasti ir atkarīgs no šūšanas ātruma, bet šūšanas ātrums ir atkarīgs no tā, ar kādu spēku tiek piespiests pedālis. Lai nodrošinātu vienmērīgu adatas caurduršanas spēku pie jebkura šūšanas ātruma, dažiem šujmašīnu modeļiem ir elektronisks pedālis. Šinī gadījumā adatas caurduršanas spēku nodrošina elektronika un tas nesamazinās arī šujot ļoti biezus audumus.
 
Šūšanas padomdevējs
Kompjuterizētās un elektroniskās šujmašīnas parasti ir aprīkotas ar šūšanas padomdevēju. Šūšanas padomdevējs iesaka kāds izvēlētajam dūriena veidam ir piemērotākais dūriena garums un platums, ieteicamo diega spriegojumu u.c. Sarežģītākām kompjuterizētām šujmašīnām šūšanas padomdevējā tiek doti ieteikumi kādu dūriena veidu, pēdiņu un adatu uzstādīt izvēlētajam auduma veidam un šūšanas operācijai, kāds pēdiņas spiediens uz auduma būtu piemērotākais.
 
Adatas augšējā/apakšējā pozīcija
Dažiem šujmašīnu modeļiem ir iespēja izvēlēties adatas augšējo vai apakšējo pozīciju pārtraucot šūšanu. Tas nozīmē, ka adata nostāsies tajā pozīcijā, kura iepriekš tikusi uzstādīta. Adatas apakšējo pozīciju izvēlas gadījumos, kad nepieciešams šūt pa taisnstūra detaļu perimetru (kabatu piešūšana u.c.). Nošuj vīli līdz stūrim, pārtrauc šūšanu (adata paliek apakšējā pozīcijā), pagriež audumu ap adatu un turpina šūt jaunajā virzienā.
Adatas augšējo pozīciju izvēlas visos pārējos gadījumos, lai ātri un vienkārši varētu izņemt audumu no šujmašīnas, pārtraucot šūšanu.

Izstrāde un atbalsts